wtorek, 14 września 2021

415. Igielnik - biscornu

 Witam :)

   Od bardzo dawna chciałam wyhaftować sobie igielnik-biscornu. Ale zawsze odkładałam i odkładałam....

Z drugiej strony wszelkie hafty podobają mi się u kogoś, a moje prace już niekoniecznie. Nie umiem się odpowiednio skupić. Co chwilę się denerwuję, że nitka mi się skręca, że pod spodem czasem jakieś pętelki się robią, że strasznie wolno mi idzie, albo że coś wygląda krzywo. I w wyniku czego jestem zirytowana i popełniam masę błędów...Dlatego jak już coś haftowałam to były małe prace. A ostatni jakiś mały haft chyba wykonałam z rok temu. Więc jak Ula zapowiedziała live'a dotyczącego haftowanego biscornu to się skusiłam. Live odbył się 27.08 na Fb-owej grupie "Świry rękodzieła inspirują " . Wyszywałyśmy  wzorek pochodzący ze  sklepu  CoricamoNiestety znowu narobiłam błędów :(  Ale mi one w niczym nie przeszkadzają .

Po zszyciu :

I mam swoje własne biscornu :) Może nie jest idealne, ale jest moje :) 


Pozdrawiam serdecznie - Mięta :)

414. Koronkowa pandemia- 8

 Witam

     Kolejna odsłona śliczności szydełkowych i frywolitkowych w zabawie "Koronkowa pandemia" na blogu u  Ani  


Gdzie tym razem inspiracje podsunęła   Ola . 

Moje gwiazdki : 


niestety upinanie po nocy nie jest mądre. Po wyjęciu szpilek został krzywulec...


Ta wygląda trochę lepiej. 
Obie razem :Pozdrawiam serdecznie - Mięta :)
poniedziałek, 13 września 2021

413. Zaległości...

 Witam  :)


   Mam kilka prac do pokazania z letnich miesięcy. Nie wiem czy wszystkie pokażę, niektóre nie są udane.

  W Sierpniu (21.08) brałam udział w warsztatach , które odbyły się w Łodzi, w siedzibie firmy ITD Collection. Byłam na dwóch. Jeden prowadzony prze Martę dotyczył tworzenia albumu. I tego jeszcze nie skończyłam. Wiem, straszny wstyd....tyle czasu :(

Drugi prowadziła Ula z miks mediów. I tę pracę pokażę .Pierwszy raz robiłam taką pracę. Pierwszy raz byłam na warsztatach. Poznałam fantastyczne osoby , w tym niesamowite prowadzące :) Jeszcze raz bardzo dziękuję Marcie i Uli :) :)

Pozdrawiam serdecznie -Mięta

poniedziałek, 23 sierpnia 2021

412. Książki ...

Witam :)  

Sierpień:

Trójka e-pik:


1.Ile prawdy w fikcji -"Morderstwo w Orient Expresie" - Agata Christie 


Po podróży Taurus Expressem z Aleppo w Syrii do Stambułu, prywatny detektyw Herkules Poirot przybywa do hotelu Tokatlian. Na miejscu otrzymuje telegram nawołujący go do prędkiego powrotu do Londynu. Z zamiarem wyjazdu tej samej nocy, instruuje konsjerża, by zarezerwował mu przedział w pierwszej klasie Orient Expressu. Mimo że pociąg okazuje się pełny, Poirot otrzymuje kuszetkę w drugiej klasie, ale tylko dzięki interwencji Monsieur Bouca – swojego przyjaciela, również Belga, a przy tym dyrektora linii kolejowej. Podczas podróży pociągu, jeden z pasażerów niejaki  Ratchett , Amerykanin w średnim wieku , oferuje Poirotowi wysokie honorarium w zamian za wykrycie autora tajemniczych listów z pogróżkami, ponieważ wierzy, że jego życie jest w niebezpieczeństwie; detektyw odmawia jednak, zrażony gburowatością potencjalnego klienta.W Belgradzie, podczas drugiej nocy podróży, dwa dodatkowe wagony zostają doczepione do pociągu, w związku z czym M. Bouc odstępuje swój przedział w pierwszej klasie Poirotowi, a samemu przenosi się do innego wagonu. Nowy przedział Poirota okazuje się sąsiadować z przedziałem Ratchetta. Pociąg zmuszony jest do zatrzymania się w związku z zaspami śnieżnymi. Jednym z kilku nocnych incydentów, które przerywają sen Poirota, jest głośny okrzyk dobiegający z przedziału Ratchetta. Następnego poranka, M. Bouc informuje Poirota, że Ratchett został zamordowany i prosi przyjaciela o poprowadzenie  dochodzenia...


Agatha Christie, opisując sprawę Armstrongów, zainspirowała się ówczesną głośną sprawą porwania dziecka Charlesa Lindbergha .

2. Afryka dzika- "Tomek na Czarnym Lądzie"- Alfred Szklarski


   Wyprawa do Afryki jest nieporównywalnie bardziej niebezpieczna niż poprzednia do Australii, a celem podróżników jest złowienie bardzo rzadkich gatunków zwierząt, takich jak goryle czy prawie legendarne jeszcze wówczas okapi leśne. Niektórzy uczestnicy nie wierzą , że takie zwierzę istnieje...
 Poznanie pewnego Mulata- Castenedo nie okazuje się niczym dobrym dla Tomka i jego przyjaciół. Ponieważ jest to bezwzględny handlarz niewolnikami. Podczas pewnej potyczki Smuga zostaje zraniony przez tego człowieka zatrutym nożem....Przeczytanie tej książki było dla mnie jak  podróż w czasie do lat szkolnych, Kiedy to w tv dostępne były tylko dwa programy na krzyż i całe dnie spędzało się na dworze ,a takie książki umożliwiały podróże w wyobraźni :)

3. Książka z motywem zaburzeń psychicznych/z niepełnosprawnością w tle
"Rytuał łowcy"- Przemysław Borkowski

W zasadzie kryminał, ale taki trochę inny. 
 Młoda pani prokurator dostaje swoją pierwszą trudną pracę w stolicy. Śledztwo idzie jak po grudzie. Dochodzi do kolejnych morderstw, wiadomo już, że to seryjny morderca. Policja zastawia pułapkę. Ale nikt nie wie,że On o tym wie ...
 Rozwijająca się choroba tworzy ze zwykłego wydawało by się człowieka mordercę. Postępujące studium o szaleństwie i potworach kryjących się w zakamarkach naszego umysłu ,a może i duszy ?
 
"Przemysław Borkowski w swojej książce postanowił poprowadzić narrację z perspektywy mordercy, dzięki czemu przed czytelnikiem pojawiają się kolejne pytania, na które musi sam znaleźć odpowiedź" 
Cytat zaczerpnięty z tego miejsca
Pozdrawiam serdecznie -Mięta :)