poniedziałek, 29 stycznia 2018

176. Mój pomysł na styczniowe przysłowie.

Witam:)

    W drugim zadaniu u Splocika wyznaczonym na styczeń,  podane zostały takie przysłowia :
1. Ciepła izba marzeń szczytem i tak jakoś mija styczeń.
2. Dwaj wierni przyjaciele -jedna dusza w różnym ciele.
Do biorących udział w zabawie należało wykonać haft krzyżykowy do któregoś z wyżej wymienionych przysłów. Dodatkowo nowy ścieg:dwa rodzaje łańcuszka.

 Ja wybrałam przysłowie drugie. "Dwaj wierni przyjaciele-jedna dusza w różnym ciele".

    Od razu na myśl, przyszła mi znana na cały chyba świat, para przyjaciół Kubuś i Prosiaczek.
 Kubuś Puchatek-to pluszowy miś, o małym rozumku. Naiwny i niezbyt madry. Jednocześnie bardzo życzliwy i uczynny, kochajacy nede wszystko miód. Ciągle pakuje sie w różne tarapaty. Prosiaczek, jak nazwa wskazuje, to malutki prosiaczek z wielkimi uszami, bojący się wszystkiego czego nie zna, i wszystkiego co jest większe od niego. bardzo lubi żołędzie. Mimo swojego tchórzostawa jest zawsze gotowy by poznawać świat z Puchatkiem :) Te dwie postacie różni dosłownie wszystko, a jednak są najlepszymi przyjaciółmi, mogącymi zawsze na siebie liczyć. I właśnie dlatego wybrałam tę parę:)
 Wykonanie tego obrazka nie było dla mnie zbyt łatwe. Nie jestem za dobra w haftach,ciągle się czegoś uczę.A tu ważne były do wykonania kontury. I ścieg łańcuszkowy. Napis wykonałam jednym rodzajem, a płatki kwiatka drugim. No cóż,wyszło jak widać.
**
Książkowo-czytam:
Na razie nie mogę dużo o niej napisać. Jak na razie wiem, że w pewnym letniskowym domku, kilkoro młodych mężczyzn, w zasadzie jeszcze chłopców zostają otoczeni przez policję.Wszyscy są uzbrojeni i się boją.Jednego z nich strach aż paraliżuje.  Słuchają poleceń jakiegoś"ojca"przez krótkofalówkę. Mężczyzna , który im przewodzi decyduje się na rozmowę z policją, ale wcześniej wszystkim rozdaje kapsułki z cyjankiem. Zamiast rozmawiać zabija agenta. Po chwili wszyscy w domku są martwi...nie wszyscy, jeden w osatniej chwili wypluwa truciznę...
Jak skończę czytać napiszę wiecej.
***
I jeszcze jedno, w tym roku jak w poprzednim zapisałam się do "Wyzwania czytelniczego 3650 stron"czyli 10 stron przeczytanych każdego dnia u Ani Jacewicz . Książki będę umieszczała na liście(odnośnik na górnym pasku) tu banerek ze strony Ani.

Pozdrawiam serdecznie -Mięta :)

4 komentarze:

 1. Wyszywanie idzie Ci bardzo dobrze.
  Wybrałaś śliczny obrazek i pięknie umotywowałaś połączenie go z przysłowiem.
  Pozdrawiam ciepło.
  splocik

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie sobie poradziłaś :) Kubusiowa para cudowna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny haft! Uwielbiam motywy z Kubusiem Puchatkiem :)

  OdpowiedzUsuń