środa, 8 marca 2017

149. Żaba w książce. I WDIC

    Jakiś czas temu,raczej chyba dość dawno już, widziałam w necie pewne zakładki. Niby nic ciekawego-zakładki, jest ich miliony albo więcej, do wyboru do koloru. Te o które mi chodzi, są inne.Jednak chyba dość szybko stały się popularne. Są to rozpłaszczone, jakby zgniecione szydełkowe zwierzaki. Więc zrobiłam sobie też jedną. O taką żabę: 

Niestety nie jest to mój pomysł. Zrobiłam ją na podstawie tego filmiku:  zakładka żaba

 Żabka pomagała mi pilnować stron w książce:
"Sklep z kapeluszami"-Marita Conlon-McKenna
Jest to urocza powieść o młodej dziewczynie Ellie, która pracuje jako projektantka w renomowanej firmie. Po śmierci matki musi zdecydować co zrobić z małym sklepikiem w Dublinie. Był on wyłączną własnością i wielkim marzeniem jej mamy i całym dzieciństwem jej samej. Wbrew rozsądkowi;przy tej samej ulicy buduje się wielkie centrum handlowe,kilku sąsiadów polikwidowało już swoje sklepiki,postanawia wyremontować i poprowadzić malutki sklepik z kapeluszami. Poznajemy nie tylko pracę modystki, ale też fragmenty życia osób, które kapelusze u niej kupują. Wciągająca i przyjemna lektura niosąca dużo pozytywnej energii. Szczerze polecam wszystkim.

Ten wpis podpinam pod co środowe WDIC u Maknety
Pozdrawiam -mięta

10 komentarzy:

 1. Widzę, że się zdecydowałaś na książkowo-robótkowe spotkania. Zakładka zabawna. Ostatnio też usiłowałam popełnić zakładkę, ale ograniczyłam się do formy bardzo prostej.

  OdpowiedzUsuń
 2. moje córy bardzo lubią takie zakładki :)
  żabcia jest słodka:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialna zakładka :D Tym bardziej, że uwielbiam żaby... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ania, cudna żaba, śmieszna i radosna. Idealna do zaznaczania karteczek super lektury. Oj, jakbym coś dobrego przeczytała, ostatnio nic dobrego nie trafiłam, wszystko, co zaliczam jest takie nudne...
  Buziaki http://domklary.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajniutka żabo-zakładka, a i książka wydaje się być ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 6. To nic, że pomysł nie Twój! Za to wykonanie mistrzowskie!

  OdpowiedzUsuń