poniedziałek, 8 stycznia 2018

173. W Nowym Roku...

 Witam :)
   Na początku życzę wszystkim dużo zdrowia,uśmiechu, energi i czasu na swoje pasje w tym Nowym Roku 😃
   Pierwszy wpis w Nowym 2018 roku zaczynam od książek. Zeszły rok zakończyłam liczbą tylko 50-ciu książek. Ich spis jest tutaj Klik . Mam nadzieję, że w tym uda mi się przeczytać ich więcej.
Tylo dziś notatki o książkach przekopiowałam z mojego LC(z prawej strony jest odnośnik zrobiony przezemnie-oryginalny przestał jakoś działać)
1.

Wilcze gniazdo

    Polska- wiek XVII.Lata...myslę że krótko przed wybuchem powstania Chmielnickiego.
Na tle historycznych problemów Rzeczpospolitej z Kozakami toczy się akcja tej powieści. Zubożały polski szlachcic Gedeon Siemieński wyrusza na kresy Rzeczpospolitej szlacheckiej(obecne ziemie Ukrainy)aby przejąć majątek po jego zmarłym tragicznie stryju.Nie wie jeszcze,że ta podróż przyniesie mu śmiertelnych wrogów i dozgonnych przyjaciół, również miłość.
W tej powieści mamy obok siebie pojedynki na szable, karczemne awantury,sąsiedzkie najazdy oraz różne diabelskie sprawki! Jednak cokolwiek przytrafia sie Gedeonowi on nie tchórzy,tylko postanawia walczyć z przeciwnościami losu o to co mu sie należy. 
Książka wciągająca,troszkę może problemem było dla mnnie zrozumienie języka kozackiego,z drugiej strony tworzy on specyficzny klimat gdy mowa o Siczy.
Pozycja godna uwagi dla osób lubiących powieści awanturniczo-przygodowe z Historią w tle.
2.

Sen o nożu


Jej siostra ,która jest adwokatem i nie wierzy w jej winę,postanawia ją bronić.
Książka bardzo ciekawa i bardzo dobrze według mnie napisana.Nie jest to typowy kryminał, raczej dramat psychologiczny z wątkiem kryminalnym. Dowiadujemy sie sporo z dziedziny psychiatrii klinicznej.Nie wdając się w szczegóły temat bardzo trudny.
Przerażajace jest to,że nie jest to niestety tylko jakaś wypaczona wyobraźnia pisarki, ale to, że takie historie naprawdę się zdażają.
***
Zapomniałam o czymś. W 2017 r. brałam udział w Wyzwaniu czytelniczym 3650 stron ,u Ani Jacewicz . Należało liczyć ile sie stron przeczyta w roku. Moja lista jest tu klik,klik. Udało mi się przeczytać/posłuchać, łącznie 50 książek,które razem miały 14842 strony.
Pozdrawiam serdecznie-Mięta :)

1 komentarz: