niedziela, 5 stycznia 2020

267. Na początek..

Witam:)


      W tym roku mam zamiar wziąć udział w kilku zabawach.
Na początek będzie książkowo :
 1. Trzeci już rok biorę udział w wyzwaniu książkowym u Ani Jacewicz . Tym razem Ania zwiększyła liczbę stron, ponieważ rok ma więcej dni :"Wyzwanie czytelnicze-3660 stron w 2020 r." U mnie będzie tak jak w latach ubiegłych lista będzie na odzielnej stronie (u góry na pasku). 
  Przy okazji zapraszam na zabawę również na blogu u Ani, z kośćmi do gry . Choć te kości to tylko narzędzie a nie cel. Zabawa zapowiada się bardzo ciekawie.

2 .Wróciwszy do książek , to na blogu Sardegny  i w tym roku jest  kontynuacja wyzwania  "Trójka e-pik". Na styczeń są takie propozycje:
- powieść graficzna
- "ludzie, których powinieneś znać, bo...", czyli książki o znanych osobach
- książka z podręcznej biblioteczki/ z nocnego stolika
 

3. Również  Czarna Dama zaprasza do nowego wyzwania pod tytułem: "Czytamy książki" 
Na styczeń wytyczne to literki SNR. O co chodzi dokładnie- zapraszam do zajrzenia. Dość trudne wytyczne są, ale może coś mi się uda znaleźć.  Przy okazji zapraszam do innych zabaw przez Czarną damę prowadzonych:)
4. Dzięki Monotemie natrafiłam na wyzwanie ksiażkowe na FB Book-Trotter (wyzwanie książkowe) gdzie na styczeń proponowana jest literatura australijska 
 
 Nie wiem czy uda mi się takie wyszukać książki by pasowały do tych wszystkich wyzwań, ale jakieś na pewno będę czytać:) Banerki są też na pasku bocznym, ale chyba jeszcze nie wszystkie.

Ps. Jeszcze jedno- linki kierujące do odpowiednich blogów są pod kolorowymi słowami :)


Pozdrawiam serdecznie-Mięta :)


10 komentarzy:

 1. No to wodze że na ten rok masz niezłe plany czytelnicze i nie tylko, trzymam kciuki. I pamiętaj że do mojego wyzwania możesz zgłaszać wszystkie książki nawet te niepasujące do literek, też będą w jakis sposób punktowane :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki, aby wszystko udało się zrealizować.
  Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 3. no to trzymamy kciuki za wszystkie przeczytane strony :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę zrealizowania na 100% wszystkich planów.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rok zapowiada się ciekawie i bardzo czytelniczo. Ja niestety odkąd mieszkam za granicą mam mały dostęp do polskich książek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małgorzata, a może skorzystać z ebooków na legimi. Wystarczy wykupić abonament. Ja jestem bardzo zadowolona. Sporo nowości. Pozdrawiam

   Usuń
 6. Jeśli idzie o literaturę australijską to tu podpowiedź: https://biblioteka.wolomin.pl/relacje-2/1045-podroze-literackie-tropem-literatury-australijskiej
  Dodałabym Zusaka - to pisarz niemiecko - australijski. Książki dość głośne to "Złodziejka książek" i ostatnio "Gliniany most"

  OdpowiedzUsuń
 7. w tym wyzwaniu 3660 stron to ja jestem "cienki Bolek". W ubiegłym roku przeczytałam 14.566 stron, to nawet nie połowa :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyzwania czytelnicze są bardzo ciekawe i nie takie wymagające, bo przecież i tak czytamy, bo lubimy :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytam, może nie za wiele, ale czytam;) nie biorę jednak udziału w podobnych zabawach, bo już zupełnie nic bym nie robiła, tylko o zabawach myślała;) pozdrawiam serdecznie i wytrwałości życzę

  OdpowiedzUsuń