poniedziałek, 9 marca 2020

274. Kolejne miasta w zentangle - Toruń i Warszawa.

Witam:)

     Od kilku dni mamy marzec.Wczoraj był Światowy Dzień Kobiet. Miałyście miły dzień ?
 A dziś u mnie cały dzień świeci słonko :) I od razu jakoś człowiek weselszy i lżejsze wszystkie prace się wydają...Może to słoneczko pomoże mi nadrobić zaległości i bardziej pilnować systematyczności...
   Z wszystkim spóżniona jestem.Tak mam, jak jest szaro i ponuro a do tego wieje i /lub leje to mnie jakoś depresyjnie to nastraja. Nic mi się wtedy nie chce, tylko jak ten niedźwiedź bym spała i spała...
Tak było i nie chcę by wróciło...

Mam do pokazania zaległe rysuneczki z  wyzwanie zentangle . Kolejne dwa miasta.
Nr 6-Toruń
 
 Toruń od razu kojarzy mi się z piernikami. Pierniczki natomiast mają różne kształty i są przepyszne :) U mnie ukryte piernikowe serce i pełno roślinnych tajemniczych przypraw .

Numer 7 na liście przypadł Warszawie. Stolica naszego państwa kojarzy mi się z syrenką,Wisłą i kolumną  króla Zygmunta III Wazy  na placu Zamkowym . Pomnika rysować nie będę, za wysokie progi na moje liche umiejętności. Więc powstało takie coś:
 
Płynie sobie Wisła,płynie...  i atrybuty Syrenki  :) 

Pozdrawiam serdecznie -Mieta :)


9 komentarzy:

 1. Jak później wykorzystujesz te prace?

  Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One są za słabe na scianę :) Wkleiłam do takiego mojego"twórczego brulionu" gdzie mam różne notatki typu rysunek broszki jaką bym chciała mieć, albo rozpisany schemat na zajączka jako breloczek.

   Usuń
 2. Ciekawe pomysły! Torunia to bym się nie domyśliła, ale podoba mi się właśnie to, że nie rysujesz "dosłownie". Ja mam z tym problem, boję się, że jak narysuję zbyt abstrakcyjnie, to nie będzie to czytelne dla widza. A przecież prawdziwy artysta nie przejmuje się takimi bzdurami :). Super rysunki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Toruń po prostu super! Bardzo pomysłowe i kreatywne podejście do tematu. Bardzo mi się podoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podobają mi się oba rysunki i to że nie są zbyt dosłowne :D
  Niech sobie każdy sam wymyśli jakie to miasto :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mi się podobają Twoje rysunki! Mam wrażenie, że nie doceniasz swojego talentu. Mogłabyś projektować kolorowanki dla dorosłych.

  OdpowiedzUsuń