Witam:)
Będzie trochę długo...
Moje zestawienie przeczytanych przeze mnie książek w miesiącach lipiec i sierpień.
Do wyzwanie -Trójka e-pik
Lipiec:
1. Pisane przez życie -
Ks.Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka: "Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość "
Interesująca. Poszerza horyzonty.
2.Kryminał amerykański -
Lisa Gardner -"Złap mnie"
Jest to 6 tom cyklu o pani detektyw D.D.Warren .
Niestety jakoś nie trafiłam na wcześniejsze, ale ta książka to bardzo dobry kryminał,i świetna historia od początku do końca wiec myślę, że inne też są tego typu.
W dosyć niecodziennych okolicznościach pani detektyw poznaje pewną młoda kobietę, która jest pewna że zostanie zamordowana w określonym dniu i chce by sprawę jej morderstwa poprowadziła właśnie detektyw Warren.
Dość nieoczekiwana propozycja , prawda ?
Jak w dobrym kryminale są zbrodnie, intryga i emocje. Akcja ciekawa. I jak lubię zaskakujące zakończenie .
Polecam. Ja na pewno poszukam pierwszego tomu w bibliotece.
3. Wszystkie trzy --- ----- niestety do tego tematu nic nie znalazłam.
"Dwanaście prac Herkulesa" Agata Christie
Słynny detektyw postanawia przejść na emeryturę i uprawiać dynie. Z tej decyzji podśmiewa się jeden z jego znajomych, pewien starszy lekarz. Na dodatek pozwala sobie na przytyki dotyczące imienia "Herkules", że nie pasuje z żadnej strony do wyglądu naszego bohatera. Dotknięty tymi uwagami, detektyw postanawia na zakończenie kariery podjąć się rozwikłania dwunastu prac, które będą miały w jakiś sposób związek z pracami jego mitycznego imiennika.
Tuzin wciągających, niekiedy śmiesznych historii nawiązujących motywem do greckiej mitologii.
W niektórych mamy do czynienie ze zbrodnią dokonaną w innych z próbą morderstwa, a inne są po prostu ciekawe :)
Najbardziej chyba podobała mi się o Łani Kerynejskiej .
2. upał, gorąco, żar -
"Syn słońca. Jerry z wysp"- Jack London
Dwie różne historie, w których głównymi bohaterami są psy. Ostatnio czytałam będąc w podstawówce ;) Miło było sobie przypomnieć upalne klimaty, tak różne od większości "zimowych" książek Londona
3. w garniturach -
"30 lat za kratami" - Danuta Augustyniak
Książka o wzlotach i upadkach podczas 30 lat służby w więziennictwie. Ciekawie się czyta.
"W trakcie swojej 30-letniej kariery w Służbie Więziennej zajmowała niemal każde stanowisko. Była zastępcą dyrektora jednego z największych więzień w Europie – Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce. Aresztu, w którym przebywają osadzeni należący do wszystkich kategorii – tymczasowo aresztowani, więźniowie niebezpieczni, skazani na dożywocie, młodociani i recydywiści. Ten rozdział swojego życia opisała w książce „30 lat za kratami. Osobista opowieść dyrektorki polskiego więzienia”.
Podpułkownik Augustyniak dzięki swojej determinacji i samozaparciu, pokonując nieufność osadzonych, a także kolegów z branży, udowodniła, że zawód funkcjonariusza Służby Więziennej nie ma płci. Za godną naśladowania postawę i działalność społeczną odznaczona została przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi.
Tutaj można przeczytać rozmowę z Panią Danutą, która
została opublikowana w Magazynie “Detektyw” 2/2022, wywiad przeprowadziła Anna Rychlewicz.
***
W Lipcu obowiązywała literka , Ż ale także Ć Ś i Ź
Mirosław Żamboch - Na ostrzu noża . Pierwszy tomFantasy, ciekawa fabuła, niezbyt wymagająca. Bohater mocno charakterystyczny.
"dwumetrowy chłop, chudy i żylasty, z nosem złamanym tyle razy, że prawie stracił pierwotny kształt, do tego wychudła podłużna twarz, oszpecona starymi i nowszymi bliznami."
Tak wygląda główny bohater-Koniasz. Jest najemnikiem w świecie gdzie używa się nadal mieczy jako perswazji. Będąc w mieście Fenidong, dostaje dość dziwne zlecenie. Ma przeprowadzić karawanę z tysiącem ludzi na nowe bardzo odległe tereny w celu założenia tam koloni. Do tej pory płacono mu raczej za zmarłych, więc podejmuje się tego niecodziennego wyzwania, bardziej chyba z ciekawości niż dla pieniędzy. Chociaż jeśli wszystko się uda będzie bardzo bogaty. Ale jeśli choć jeden punkt umowy nie zostanie dopełniony niedostanie nic.
W sierpniu natomiast rządziła -E
Umberto Eco - "Temat na pierwsza stronę"
Książka cieniutka zaledwie 160 stron, a jednak mnie zmęczyła.
Czytając stajemy się świadkami mechanizmów współczesnej prasy, technik manipulacji czy teorii spiskowych wyssanych z palca. Oszustwa, spekulacje, intrygi, kłamstwa są podbudową do mającego powstać nowego, świetnego dla Włochów dziennika, którego istnienie ma zostać opisane oczywiście w bestselerze, który to ma napisać za rok nasz bohater. W przyszłych artykułach mają być między innymi tematy dotyczące słynnych osób i organizacji : Pius XII, Jan Paweł I, Mussolini, Loża P-2...
Aż strach pomyśleć, że wszelkie wiadomości jakie do nas docierają mogą być w taki sposób "redagowane". A ludzie czytają i wierzą ....szok.
***
I jeszcze kolejne części
piąta i szósta
o antropologu sądowym doktorze D.Hunterze
Pozdrawiam serdecznie - Mięta :)
Przeczytałaś sporo, ostatnia pozycja całkiem ciekawa.Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńSporo lektur, ale chyba poza Christie po nic z tego zestawienia bym teraz nie sięgnęła. Uściski
OdpowiedzUsuńŚwietny wynik. Ja mam mało czasu na czytanie. Korzystam ciągle z audiobooków , szczególnie kiedy gotuję. Pozdrawiam serdecznie 🌺🌺🌺
OdpowiedzUsuńsporo przeczytałąś:) Herkulesa zapisałam sobie bo lubię i tej książki nie czytałam;)
OdpowiedzUsuń